MENU ☰ 

VIV TÜRKİYE 2019
ETKİNLİK HABERLERİ

SONİKEL ULTRASONİK ELEK. VE OTOM. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Tavukçuluk Sektöründe Ultrasonik Kaynak Kullanımı ve Üstünlükleri

VIV Türkiye’nin katılımcılarından Sonikel Ultrasonik, bu yıl fuarda ultrasonik kaynak makinalarını, ultrasonik hornlarını (sonotrod), ultrasonik frekans ölçü aletini ayrıca otomasyon sistemleriyle entegre ettiği ultrasonik uygulamalarını sergileyecek. Fuarın Bilimsel Etkinlikleri çerçevesinde ise ‘Tavukçuluk Sektöründe Ultrasonik Kaynak Kullanımı ve Üstünlükleri’ başlıklı bir seminer düzenleyerek, ultrasonikte enerji direktörü tasarımıyla ilgili tecrübelerini de VIV Türkiye’nin profesyonel ziyaretçileri ile paylaşacak.

Sonikel’in kurucu ortağı ve Pazarlama Yöneticisi olan Özcan Durahim, endüstriyel uygulamalarda çok hızlı çözüm sağlayan ultrasonik kaynak hakkında bilgi vereceğini belirterek, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Ultrasonik kaynak, kulağımızın duyma aralığının üstündeki frekanslarda elde edilen mekanik titreşimler sayesinde herhangi bir yapıştırıcı ya da kimyasala gerek kalmadan plastikleri birbirine yapıştıran bir soğuk kaynak teknolojisidir. Ultrasonik kaynak tavukçuluk sektöründe kullanılan termoplastikten imal herhangi bir plastiği, diğerine kolaylıkla sabitleyebilir. Bu sabitleme işlemi, geri dönülmez biçimde olup, genellikle kaynak süreleri bir saniye civarındadır. Diğer plastik yapıştırma teknolojilerine karşı en önemli üstünlükleri hız ve ön ısıtma ihtiyacının olmamasıdır. Polipropilenden imal gübre bantlarının yapıştırılması ve kümes hava klapelerinin üretiminde kullanılmaktadır. Bu teknoloji, kimyasal kullanılarak yapılan yapıştırmaya veya vida kullanılarak yapılan bağlantılara kıyasla çevrim süresi çok daha kısa olan, doğaya zarar vermeyen yeşil teknoloji niteliğindedir” Dünya ekonomisinde rekabetin, maliyet ve kalite üzerine odaklandığına, üretim hızının yüksek ve hatasız olmasının, işletmelerin bugün en çok ihtiyacı olan iki önemli konu olduğuna dikkat çeken Durahim “ultrasonik kaynak otomasyonu işletmelere rekabet avantajı sağladığı gibi, ürünlerin sürekli aynı kalitede ve aynı standartta üretilmesini de garanti eder. Bu nedenle bu konuda ilk yatırım maliyeti kısa sürede kendini amorti ederek, yatırımcısına kazandırmaya başlayacaktır” dedi.

Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda Ultrasonik kaynakla ilgili özel makine imalatı ve otomasyonları yaparak, Türkiye’nin Ultrasonik ekipman konusundaki dışa bağımlılığını azalttıklarını kaydeden Özcan Durahim, “ uzman mühendis kadromuz ve yaptığımız teknolojik yatırımlarla 11 ülkeye ihracat yapar duruma geldik. Yenilikçi yapımız, Ar-Ge gücümüzle endüstrinin farklı problemlerine ekonomik ve etkin çözümler geliştiriyoruz. Öte yandan Endüstri 4.0 olarak adlandırılan 4. Sanayi Devrimine katkıda bulunmak üzere ultrasonik kaynak ve kesim konularında makine ve otomasyon çözümleri sunuyoruz. Ürüne özel alüminyum, çelik ve titanyum horn tasarımı ve üretimi yapıyoruz. ISO 9001 ve ISO 10002 standartlarını sağlayarak kalite yolculuğumuza devam ediyoruz” dedi.

Konuyla ilgilenen profesyonel ziyaretçilerimiz, fuarın üçüncü günü, saat 11:30-13:00 arasında Efes Salonu’ndaki semineri izleyebilir.

detaylar için tıklayınız

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.
VNU EXHIBITION UNDER LICENSE