Basın Bültenleri Fuar Sonuç Raporu Foto Galeri
Konsept Hedef Kitle Nerde ve ne zaman Online Davetiye Organizatör Destekleyen Kuruluşlar Destekleyen Medya Kuruluşları
Broşür Katılım Koşulları Katılımcı El Kitabı Rezarvasyon ve Fuar Hizmetleri Lojistik Stand Hizmetleri
Viv Türkiye Tanıtım Çalışmaları Reklam ve Sponsorluk
Otel Bilgileri İstanbul Hakkında Fuar Alanına Ulaşım
Proje Grubu Bölgesel Acenteler Adres Bilgileri

 

Kanatlılarda Protein Sindiriminin İyileştirilmesi

Uzmanların önümüzdeki 40 yıl içinde, geçen 400 yılda üretilenden daha fazla gıda üretilmesi gerektiği yönündeki açıklamalarına dikkat çeken, küresel protein ihtiyacının artacağına vurgu yapan Novus Yem Katkıları şirketinin Türkiye ve Ortadoğu Bölge Müdürü Dr. M. Emre Yardibi, Novus tarafından yeni geliştirilen Cibenza EP150 Proteaz Enzimi ile ilgili olarak, VIV Türkiye 2017 bilimsel etkinlikleri çerçevesinde bir seminer vereceklerini bildirdi.

Fuarın ikinci günü saat 16:00-18:00 arasında, Kapadokya Salonu’nda düzenlenecek seminer hakkında açıklamada bulunan Dr. M. Emre Yardibi, geliştirdikleri ürünün endüstriyel kanatlı üretiminde, yemlerdeki protein kaynaklarının daha iyi değerlendirilebilmesini sağladığını belirterek, ürünün kanatlı beslenmesine sağladığı avantajlar hakkında bilgi vereceklerini bildirdi. Yardibi şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler raporuna göre bu yüzyılın ortalarında dünya nüfusu 9 milyarı aşacaktır. Yapılan hesaplara göre artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayabilmek için önümüzdeki 40 yıl içinde geçen 400 yılda üretilenden daha fazla gıda üretimi yapılması gerekecektir. Gıda üretimine konu alanların dünyada sınırlı olduğu düşünüldüğünde artan ihtiyacı karşılayabilme yönteminin, verimliliği arttırmak olduğu aşikârdır.

Artan hayvansal protein ihtiyacının karşılanabilmesi, hayvansal üretimde verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar neticesinde pazara sunulan Cibenza EP150, saf bir proteaz enzimi olarak, kanatlı hayvanların bitkisel protein kaynaklarından daha fazla yararlanabilmesini sağlayarak, hayvanların bağırsak sağlığını da iyileştirecektir. Kısaca NOVUS tarafından artan küresel protein ihtiyacının karşılanabilmesine önemli bir katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum.”

Seminerin konuşmacıları ise şirketin Türkiye & Ortadoğu Teknik Müdürü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü ve Kanatlı Beslemesi Danışmanı Dr. Franco Calini.

Seminer programı için tıklayınız


© 2014 VNU Exhibitions Europe Gizlilik bildirimi Kayıt ve Şartlar Yasal uyarı