MENU ☰ 

VIV TÜRKİYE 2019
ETKİNLİK HABERLERİ

VİV TÜRKİYE 2017 ETKİNLİKLERİ
Novus:Kanatlılarda Protein Sindiriminin İyileştirilmesi
Uzmanların önümüzdeki 40 yıl içinde, geçen 400 yılda üretilenden daha fazla gıda üretilmesi gerektiği yönündeki açıklamalarına dikkat çeken, küresel protein ihtiyacının artacağına vurgu yapan Novus Yem Katkıları şirketinin Türkiye ve Ortadoğu Bölge Müdürü Dr. M. Emre Yardibi, Novus tarafından yeni geliştirilen Cibenza EP150 Proteaz Enzimi ile ilgili olarak, VIV Türkiye 2017 bilimsel etkinlikleri çerçevesinde bir seminer vereceklerini bildirdi.

Fuarın ikinci günü saat 16:00-18:00 arasında, Kapadokya Salonu’nda düzenlenecek seminer hakkında açıklamada bulunan Dr. M. Emre Yardibi, geliştirdikleri ürünün endüstriyel kanatlı üretiminde, yemlerdeki protein kaynaklarının daha iyi değerlendirilebilmesini sağladığını belirterek, ürünün kanatlı beslenmesine sağladığı avantajlar hakkında bilgi vereceklerini bildirdi. Yardibi şöyle devam etti: “Birleşmiş Milletler raporuna göre bu yüzyılın ortalarında dünya nüfusu 9 milyarı aşacaktır. Yapılan hesaplara göre artan nüfusun gıda ihtiyacını karşılayabilmek için önümüzdeki 40 yıl içinde geçen 400 yılda üretilenden daha fazla gıda üretimi yapılması gerekecektir. Gıda üretimine konu alanların dünyada sınırlı olduğu düşünüldüğünde artan ihtiyacı karşılayabilme yönteminin, verimliliği arttırmak olduğu aşikârdır.

Artan hayvansal protein ihtiyacının karşılanabilmesi, hayvansal üretimde verimliliğin artırılmasına yönelik çalışmalar neticesinde pazara sunulan Cibenza EP150, saf bir proteaz enzimi olarak, kanatlı hayvanların bitkisel protein kaynaklarından daha fazla yararlanabilmesini sağlayarak, hayvanların bağırsak sağlığını da iyileştirecektir. Kısaca NOVUS tarafından artan küresel protein ihtiyacının karşılanabilmesine önemli bir katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum.”

Seminerin konuşmacıları ise şirketin Türkiye & Ortadoğu Teknik Müdürü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü ve Kanatlı Beslemesi Danışmanı Dr. Franco Calini.

detaylar için tıklayınız

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.
VNU EXHIBITION UNDER LICENSE