MENU ☰ 

VIV TÜRKİYE
ETKİNLİK HABERLERİ

VİV TÜRKİYE 2017 ETKİNLİKLERİ
Cargill’den seminer : Erken Dönem Besleme Sanatı
Fuarın ikinci günü saat 14:00-15:00 arasında Pamukkale Salonu’nda Cargill Kanatlı Teknoloji Direktörü Henk Enting tarafından bir seminer verilecek.

Erken Dönem Besleme Sanatı başlıklı seminer ile ilgili Cargill’den yapılan açıklamaya göre, Gerçekleştirilen bazı çalışmalar, kuluçkadan çıktıktan sonra erken dönem beslemenin önemini ortaya koymuş durumda.

Semineri verecek olan Henk Enting, kuluçkadan çıkışı takiben besin maddelerine erişimin gecikmesi durumunda yumurta sarısı kesesinin emilimi, sindirim sistemi gelişimi ve buradaki enzim aktivitesi ile bağışıklık sistemi, vücut ağırlığı ve göğüs eti oranına olumsuz etkide bulunacağını belirterek şu açıklamaları yaptı: “Kuluçkadan çıktıktan sonra yeme erişimde gecikilmesinin, kalıntı yumurta sarısının tutulumunda, bağırsak yolunun gelişiminde, bağırsak yolundaki enzim faaliyetlerinde, bağışıklık sisteminde, kilo alımında ve göğüs eti yüzdesinde olumsuz bir etkiye neden olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu besin maddelerini temin eden yemin formu yani bileşimi ve fiziksel formu da önemlidir. Cargill tarafından yürütülen araştırmalar, başlangıç yemine verilen cevabın çevre koşullarına bağlı olarak değiştiğini ve başlangıç diyetlerine olan tepkinin ise çevresel koşullara bağlı olduğunu ortaya koymuştur. Örneğin düşük çevre sıcaklığının söz konusu olduğu ortamlarda standart rasyona göre daha düşük protein ve yüksek glukoz içeren bir rasyonla canlı ağırlıkta kaybın daha az olacağı saptanmıştır. Örneğin, azaltılmış ham protein ve yüksek glikoz düzeyli diyet; kanatlılar daha düşük çevre sıcaklıklarına maruz bırakıldıklarında, vücut ağırlığında standart bir diyetten çok daha az azalma sağlayabilmiştir. Öte yandan, yüksek çevre sıcaklığı altında rasyon yağ içeriğinin artırılması ile vücutta ısı artışının düşürülebileceği, böylece yumurta sarısı kesesinin emilimine yardımcı olunabileceği bulunmuştur. Diğer yandan, başlangıç öncesi diyette artan diyet yağı seviyeleri; vücutta ısı üretimini azalmıştır, bu özellikle de yüksek çevre sıcaklıkları altında faydalıdır ve kalıntı yumurta sarısının emilmesine yardım edebilir. Ayrıca erken besleme uygulaması yardımıyla bağırsak mikroflorasının olumlu etkilendiği ve antibiyotik kullanım düzeyinde azalma olduğu görülmüştür. Ayrıca, antibiyotik kullanımını azaltmayı desteklemek için erken besleme ile mikroflora gelişimini etkileyebiliriz. Neochicc ile kanatlıların genetik potansiyellerinin tam olarak değerlendirilmesine yardım edecek, erken beslemeye yönelik en iyi bilgi-uygulama teknolojisini sizlerin hizmetine sunmaktayız. Neochicc ile kanatlıların genetik potansiyelinden tamamıyla faydalanmaya yardım eden, erken beslenmeye yönelik pazarlamaya ilişkin en iyi bilgi birikimimizi ve teknolojimizi sunmaktayız”

detaylar için tıklayınız

BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.
VNU EXHIBITION UNDER LICENSE